Neler yeni

The Walking Dead

The Walking Dead

Amerikan televizyon dizisidir. Hikayesi, çizgi romanına dayanmaktadır. Dizinin başrolünde, geçirdiği bir kaza sonrası girdiği komadan beklenmedik biçimde uyanan ve artık tüm dünyaya George A. Romero'nun korku filmlerindeki zombileri andıran etobur "aylaklar"ın egemen olduğunu keşfeden şerif yardımcısı Rick Grimes rolüyle Andrew Lincoln yer almaktadır. Grimes, bulunduğu hastaneden ayrılarak ailesini bulmak için yola koyulur ve yol boyunca bu yeni dünya düzeninde sağ kalmayı başarabilmiş, kendisi gibi yaşam savaşı veren diğer birçok kişiyle karşılaşır ve yola onlarla devam ederek kendi grubunu oluşturur. Diziyi izleyenler Rick' in Tam anlamda bir alfa karakter olduğunu görebilirler ve açıkça söylemeliyim ki RİCK GRİMES kakrakteri benim için tam bir motivasyon kaynağı şu an bu yazıyı yazarken aklımdan Rick' in efsane sahneleri dolanıyor bu yazıyı okuduktan sonra çerezinizi, çekirdeğinizi alıp birkaç bölüm TWD izleyince beni anlayacaksınız ve bağımlı olacaksınız dizi bitince de artık buradan teşekkürlerinizi iletirsiniz :)

1646924246979.png

The Walking Dead 31 Ekim 2010 tarihinde Amerikan televizyon kanalı AMC'de gerçekleşmiştir. Dizinin final sezonu (11.sezon) 22 Ağustos 2021'de başlamış olup 2022'de bitecektir. Netflix ,Telegram kanalları, Google de ki sitelerden de izleyebilirsiniz. Netflix'i olmayanlar buradan bana ulaşırsa yardımcıda olurum.

Dizi, gösterimi süresince düzenli olarak olumlu eleştiriler almış ve en iyi televizyon dizisi dalında bir altın küre ile bir Writers Guild of America ödülüne aday gösterilmiştir. Dizi, ayrıca, bir kablo televizyon kanalı dizisi olarak çeşitli rekorlar kırarak güçlü bir Nielsen reytingi elde etmiş ve üçüncü sezonun prömiyeri 10.9 milyon kişi tarafından seyredilerek tarihteki en çok izlenen kablo drama dizisi olmayı başarmıştır.

Dizinin öncesinde yaşanmış olayları ve zombi kıyametinin nasıl gerçekleştiğini konu alan bir yan dizi, Fear The Walking Dead, Ağustos 2015 yılında yayına başlamıştır.

Dizinin bir diğer yan dizisi olan The WalkinG Dead World Beyond, Ekim 2020 yılında yayına başlamıştır.

Yani; yan dizileri olan ve kendi başına da çok uzun olan ve heyecan serüvenli bir dizi, Dizinin yan dizilerinde de benim en çok hoşlandığım Alycia Debnam Carey bulunmakta sırf o kadın için bile yan TWD' nin yan dizileri izlenir :)

1646922805692.png

Sizce de Güzel Değil mi ?

Ve son sözlerimi RİCK GRİMES' in şu fotosu ile kapatmak isterim...

1646923118281.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Barlas

Bronz
The Walking Dead

Amerikan televizyon dizisidir. Hikayesi, çizgi romanına dayanmaktadır. Dizinin başrolünde, geçirdiği bir kaza sonrası girdiği komadan beklenmedik biçimde uyanan ve artık tüm dünyaya George A. Romero'nun korku filmlerindeki zombileri andıran etobur "aylaklar"ın egemen olduğunu keşfeden şerif yardımcısı Rick Grimes rolüyle Andrew Lincoln yer almaktadır. Grimes, bulunduğu hastaneden ayrılarak ailesini bulmak için yola koyulur ve yol boyunca bu yeni dünya düzeninde sağ kalmayı başarabilmiş, kendisi gibi yaşam savaşı veren diğer birçok kişiyle karşılaşır ve yola onlarla devam ederek kendi grubunu oluşturur. Diziyi izleyenler Rick' in Tam anlamda bir alfa karakter olduğunu görebilirler ve açıkça söylemeliyim ki RİCK GRİMES kakrakteri benim için tam bir motivasyon kaynağı şu an bu yazıyı yazarken aklımdan Rick' in efsane sahneleri dolanıyor bu yazıyı okuduktan sonra çerezinizi, çekirdeğinizi alıp birkaç bölüm TWD izleyince beni anlayacaksınız ve bağımlı olacaksınız dizi bitince de artık buradan teşekkürlerinizi iletirsiniz :))

Ekli dosyayı görüntüle 87

The Walking Dead 31 Ekim 2010 tarihinde Amerikan televizyon kanalı AMC'de gerçekleşmiştir. Dizinin final sezonu (11.sezon) 22 Ağustos 2021'de başlamış olup 2022'de bitecektir. Netflix ,Telegram kanalları, Google de ki sitelerden de izleyebilirsiniz. Netflix'i olmayanlar buradan bana ulaşırsa yardımcıda olurum.

Dizi, gösterimi süresince düzenli olarak olumlu eleştiriler almış ve en iyi televizyon dizisi dalında bir altın küre ile bir Writers Guild of America ödülüne aday gösterilmiştir. Dizi, ayrıca, bir kablo televizyon kanalı dizisi olarak çeşitli rekorlar kırarak güçlü bir Nielsen reytingi elde etmiş ve üçüncü sezonun prömiyeri 10.9 milyon kişi tarafından seyredilerek tarihteki en çok izlenen kablo drama dizisi olmayı başarmıştır.

Dizinin öncesinde yaşanmış olayları ve zombi kıyametinin nasıl gerçekleştiğini konu alan bir yan dizi, Fear The Walking Dead, Ağustos 2015 yılında yayına başlamıştır.

Dizinin bir diğer yan dizisi olan The WalkinG Dead World Beyond, Ekim 2020 yılında yayına başlamıştır.

Yani; yan dizileri olan ve kendi başına da çok uzun olan ve heyecan serüvenli bir dizi, Dizinin yan dizilerinde de benim en çok hoşlandığım Alycia Debnam Carey bulunmakta sırf o kadın için bile yan TWD' nin yan dizileri izlenir :))

Ekli dosyayı görüntüle 83

Sizce de Güzel Değil mi ?

Ve son sözlerimi RİCK GRİMES' in şu fotosu ile kapatmak isterim...

Ekli dosyayı görüntüle 84
Yaklaşık 2 sene önce bitirmiştim. Bu yazıdan sonra tekrar başlamayı düşünüyorum :)

Üst Alt