Neler yeni

Hayvan Çiftliği - George Orwel

Hyper

BRONZ
Katılım
29 Ocak 2022
Mesajlar
4
Tepkime puanı
21
Puanları
20
hayvan-ciftligi.jpg

Hayvan Çiftliği romanı ilk olarak 1945 yılında yayımlanmıştır. Hayvan Çiftliği romanı günümüze kadar pek çok dile çevrilmiştir ve ciddi satış rekorları gerçekleştirmiştir. Dilimize ise bu eseri ilk olarak Halide Edip Adıvar çevirmiştir. George Orwell bu romanı ile kendinden sonraki bir çok farklı dalda ki sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Eser ; fabl türünde kaleme alınmıştır. Roman da gelişen olaylar hayvanlar üzerinde ilerlemektedir. Günümüzde hala okullarda okuma listelerinde yer alan popüler ve önemli bir eserdir.


Kitabın konusu:
Fabl türünde yazılmış bir roman da olsa eserin asıl amacı Rusya’nın Sosyalist devrimine iğneleyici ve sivri bir dil ile alay edilmiştir. Yazar George Orwell da sosyalist olmasına rağmen hikayesini bunun üzerine kurgulamıştır. Olaylar İngiltere’de bir çiftlikte insanların kurduğu sisteme karşı gelip ,daha eşit bir hayat için hayvanlar isyan edip başkaldırır. Eşitlikçi bir toplumu hedeflerken , çiftlikte ki domuzların bu yoldan sapıp insanlardan daha acımasız ve diktatör bir düzen kurması işlerin gidişatını değiştirir.
 
Üst Alt
Reklam Engelleyici Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır, Teşekkürler